Dzień Jedności Żydowskiej w Polsce 2017 – The Unity Jewish Day

0

Stowarzyszenie Żydowskie Cukunft w imieniu międzynarodowego Zespołu Jewish Unity Day zaprasza wszystkie organizacje żydowskie w Polsce do wzięcia udziału w  Międzynarodowym Dniu Jedności Żydowskiej – The Jewish Unity Day.

Jewish Unity Day został ustanowiony dzięki staraniom Mera Jerozolimy Nira Barkata, organizacji Gesher oraz rodzin Eyala Ifracha, Gilada Shaera i Naftalego Fraenkla z”l, trzech chłopców izraelskich zamordowanych przez nieznanych palestyńskich sprawców w 2014 roku.
DZIEŃ JEDNOŚCI ŻYDOWSKIEJ jest dniem w którym szczególną uwagę poświęcamy naszej narodowej jedności. Ma on nam przypominać, że mimo iż jesteśmy bardzo różni i mieszkamy w różnych częściach świata, to nadal ‘Kol Yisrael Arevim Ze BeZe’ (Talmud-Szawuot 39a), wszyscy Żydzi są odpowiedzialni za siebie nawzajem.
Jako Żydzi jesteśmy jednym narodem, którego siłę uosabia Państwo Izraela ze swoją stolicą w Jerozolimie.
Co roku podczas Jewish Unity Day wręczane są w Jerozolimie odznaczenia THE Jewish Unity Prize dla liderów i liderek oraz wiodących organizacji żydowskich z całego świata, które wniosły znaczący wkład w budowę międzynarodowej jedności żydowskiej.
W 2017 roku do Jewish Unity Day będzie obchodzone w 24 państwach. Na całym świecie instytucje żydowskie organizują zajęcia integracyjne, gry miejskie, warsztaty kulinarne i spotkania z kulturą żydowską.
W tym roku Cukunft dołączył do zespołu Jewish Unity Day reprezentując społeczność żydowską w Polsce. Z tej okazji Cukunftowcy planują odwiedzić jak największą liczbę żydowskich społeczności i wesprzeć ich lokalne liderki i liderów.
Zachęcamy wszystkich liderów i liderki żydowskie do organizacji lokalnych spotkań integracyjnych dla społeczności żydowskiej i dekorowania naszych domów/biur na biało-niebiesko flagami izraelskimi. Cukunft dysponuje plakatami, naklejkami i innymi materiałami informacyjno-dekoracyjnymi, które chętnie prześle wszystkim organizacjom uczestniczącym w projekcie.
Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do nas w tym dniu lub zorganizować spotkanie w swojej lokalnej społeczności żydowskiej, to skontaktuj się koniecznie z CUKUNFTEM (cukunft.wroclaw@gmail.com lub www.cukunft.pl lub www.unityprize.org).
Zamówienia na materiały można składać na email: cukunft.wroclaw@gmail.com
Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w organizacji oraz logistyce. Jesteśmy tutaj dla was!
Materiały on-line:

Leave A Reply

thirteen + 10 =