Fussbaliada 2019 – Kluczbork-Wrocław, Polska

0

3 miejsce i brązowe medale dla całej drużyny Hasmonei Wrocław!!! W Kluczborku podczas trzeciej edycji Fussbaliady 2019, czyli Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci z Mniejszości Narodowych im. Willimowskiego było fantastycznie!!! Najlepsza z możliwych zabaw na wolnym powietrzu w duchu sportowych zasad fair play. Nie można było lepiej rozpocząć wakacji.

Do zobaczenia za rok – 27-28 czerwca 2020!
***
Dziękujemy wszystkim Organizatorom i Partnerom za wsparcie i wspólną zabawę w Kluczborku.⚽️🏆 Szczególne podziękowania dla Pana Rafała Noconia i Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego za ogromne wsparcie dla Stowarzyszenia Żydowskiego Cukunft oraz przede wszystkim dla młodych sportowców i sportowczyń ze społeczności mniejszosciowych, w tym – przede wszystkim – dla dzieci z polskiej społeczności żydowskiej, które mogły w tym roku zagrać w barwach Hasmonei Wrocław oraz dla naszych Cukunftowych sponsorów – European Jewish Fund i Moshe Kantor Foundation oraz JOODS-Dutch Jewish Humanitarian Fund (JHF) i ROI Community za finansowe wsparcie tej ważnej dla nas inicjatywy, w wyjątkowo innowacyjny sposób przeciwdziałający antysemityzmowi i wszystkim innych formom wykluczenia społecznego ze względu na wiek, płeć, wyznanie czy pochodzenie.
Dziekujemy – Toda Raba – A szejnem dank!❤
#Fussballiada 2019
#Hasmonea
#Cukunft

FUSSBALIADA -MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI Z MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH IM. ERNSTA WILLIMOWSKIEGO - turniej ze znaczącymi, międzynarodowymi sukcesami odbywa się od 2017 roku na terenie województwa opolskiego (Gogolin, Opole, Kluczbork) oraz województwa wrocławskiego (Wrocław). Program wydarzenia obejmuje zarówno turniej sportowy, jak i zajęcia integracyjne połączone ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji turystycznych.

ORGANIZATORZY:
Niemieckie Towarzystwo Oświatowe
Stowarzyszenie Żydowskie Cukunft

KONTAKT:
Rafał Nocoń ( Niemieckie Towarzystwo Oświatowe )
Tel.:+ 48 506 024205
Email: fussballiada@max-sports.pl
Strona internetowa: http://willimowski.pl/portal/
Aleksandra Wilczura (Cukunft)
Tel. +48 88 66 55 421
Email: cukunft.wroclaw@gmail.com

SPONSORZY HASMONEI WROCŁAW:
European Jewish Fund
Moshe Kantor Foundation
Niemieckie Towarzystwo Oświatowe
JOODS-Dutch Jewish Humanitarian Fund (JHF)
ROI Community

PARTNERZY:
Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce
"Słowo Żydowski"

PATRON TURNIEJU - ERNST WILLIMOWSKI
Ernest Otto Wilimowski urodził się 23 czerwca 1916 r. w Katowicach na Górnym Śląsku, w pruskiej prowincji Cesarstwa Niemieckiego. Swoją karierę piłkarską zaczął w 1927 r. w niemieckim klubie 1. FC Kattowitz. Górnoślązak Wilimowski z ogromnym sukcesem grał zarówno w polskiej, jak i niemieckiej reprezentacji narodowej.
Karierę piłkarską rozpoczynał w klubie 1.FC Kattowitz, jednak bardzo szybko przeniósł się do Ruchu Hajduki Wielkie. Dziś klub ten znany jest jako Ruch Chorzów. Niedługo po tym zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Kilka tygodni później przywdział już na siebie koszulkę z orłem na piersi.
Debiut w reprezentacji datowany jest na 21 maja 1934 roku. Był to mecz w Kopenhadze przeciwko Danii, nie okazał się zbyt pomyślny, ponieważ podopieczni Józefa Kałuży przegrali 4:2.
Jednym z punktów kulminacyjnych jego kariery były cztery bramki, które strzelił dla polskiej reprezentacji w meczu przeciwko Brazylii podczas Mistrzostw Świata w czerwcu 1938 r. Ponieważ przez długi okres swojego życia wybierał, a wręcz musiał wybierać, pomiędzy polską a niemiecką tożsamością, to żadnemu z tych narodów nie potrafił dogodzić. To częstokroć bolesne rozdarcie kształtowało jego życie. Współcześnie takie właśnie osoby – ze „skrzywionymi” życiorysami – są budowniczymi wielu mostów porozumienia

Leave A Reply

siedemnaście − 15 =