Wystawa Zukunft:Cukunft w Centrum Marka Edelmana

0

Wystawa Zukunft:Cukunft – Żydzi z Breslau, Żydzi z Wrocławia po ciepłym przyjęciu w Domu Europy we Wrocławiu ruszyła w prawdziwą trasę promocyjną po Polsce. Od 14 listopada do 29 grudnia 2016 włącznie będzie można ją oglądać w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 83. Otwarciu wystawy w Łodzi towarzyszyło wystąpienie Aleksandry Wilczury na temat idei powstania Stowarzyszenia Cukunft we Wrocławiu oraz wykład Rebecyn Miriam Szychowskiej o pozycji kobiety w judaizmie.

Sama wystawa Zukunft:Cukunft – Żydzi z Breslau, Żydzi z Wrocławia składa się z 13 rollupów podzielonych tematycznie na 3 części: życie przedwojennych żydowskich wrocławian przez pryzmat wspomnień jednej z żydowskich mieszkanek Breslau – Stefanie Steinberg, druga część poświęcona jest wielkim i zasłużonym wrocławianom żydowskiego pochodzenia, którzy byli silnie związani z historią tego miasta. Trzecia część to opowieść o współczesnym świeckim życiu żydowskim we Wrocławiu z perspektywy członków i członkiń Stowarzyszenia Żydowskiego Cukunft.

Uroczyste zamknięcie wystawy w Łodzi nastąpi 29 grudnia 2016 o godz. 18:00 podczas obchodów Chanuki – Święta Świateł, kiedy z wykładami wystąpią Aleksandra Wilczura i Jan Kirschenbaum oraz wystąpi zespół muzyczny Yankel Band. Całości dopełnią oczywiście tradycyjne pączki chanukowe.

Więcej szczegółów poniżej:

Chanuka Cukunftu w Centrum Marka Edelmana

Do zobaczenia w Łodzi!

wystawa-w-centrum-marka-edelmana

Leave A Reply

19 + 10 =